6. Juniorské Mistrovství Světa Grudziądz 2023

     Soutěže Juniorského mistrovství Světa v polském Grudziądz se zúčastnilo 45 pilotů ze 17 zemí a konkurence mezi piloty byla opravdu veliká. Letovým ředitelem soutěže byl Eugenijus Komas z Litvy. V sekci rozhodčích byla Česká republika reprezentovaná velmi zkušenou Olgou Mazouchovou. Organizace mistrovství byla hodnocena na výbornou. Během mistrovství se uskutečnilo všech devět naplánovaných soutěžních letů, ve kterých závodníci splnili 40 soutěžních disciplín. Čeští reprezentanti nasbírali v průběhu mistrovství spoustu cenných zkušeností, které využijí v budoucích soutěžích. 
 
     Nejlepším českým pilotem se stal Jan Kostrhun, který si oproti minulému mistrovství polepšil o několik míst a získal výborné 8. místo. Česká pilotka Tereza Staňová převzala ocenění za nejmladšího účastníka mistrovství. Mistrem světa juniorů se stal domácí závodník polský pilot Jakub Dziedziak. Druhé místo obsadil francouzský pilot Paul Cuenot a druhým vícemistrem se stal britský pilot Daniel Gregory.
 
🇨🇿 Výsledky českých reprezentantů: 🇨🇿
 
8. místo – Jan Kostrhun
26. místo – Nikola Kličková
29. místo – Adam Klička
42. místo – Tereza Staňová
 
     Chtěli bychom všem poděkovat. Našim rodičům za to, že nám zapůjčili soutěžní techniku, bez které bychom na závody nemohli vyrazit. Všem ostatním za to, že nám drželi palce po celou dobu soutěže. Děkujeme!
 
🎉🏆Gratulujeme vítězům a českým posádkám k úspěchu🎉🏆
 
Celkové výsledky šampionátu: https://watchmefly.net
 
Více informací a fotografií na FB a Instagramu:

Další informace na webu pořadatele: https://balonygrudziadz.pl/en/index.html