Sportovní piloti a posádky se krom soutěží pořádaných na území republiky pravidelně účastní také mezinárodních balónových soutěží v Evropě i jinde ve světě.První kategorii tvoří soutěže, zpravidla národní mistrovství států, kterých se čeští piloti a posádky účastní dle vlastního zájmu a uvážení. Tam získávají cenné zkušenosti ve sportovním létání a také ve většině případů a v případě úspěchu na takovéto zahraniční soutěži body do našeho národního bodování. ČBS každý rok stanovuje pro nadcházející sezónu tzv. „platné soutěže“, které splňují svojí kvalitou a obsazeností jinými účastníky kritéria pro získání cenných bodů pro český Ranklist (žebříček pilotů dle výkonnosti).

Druhou kategorií jsou soutěže kategorie FAI 1, které pořádá Mezinárodní letecká federace ve spolupráci s pořadatelskou zemí v Evropě i jinde ve světě. Jsou to vrcholné soutěže tj. Mistrovství Evropy a Mistrovství světa v balónovém létání, kam jsou naši piloti a posádky nominováni dle výkonnosti Českým balónovým svazem a Aeroklubem ČR.

Naše pilotky jsou nominovány také na Mistrovství světa a Evropy žen, při těchto soutěžích mají oprávnění být v koši pouze naše pilotky a navigátorky.

V posledních letech máme možnost nominovat naše reprezentanty také na Mistrovství světa nebo Mistrovství Evropy juniorů, kde soutěží piloti do 26ti let věku.

V roce 2017 jsme měli milou povinnost nominovat naše zástupce poprvé v dějinách českého baloningu také na pohár Gordon – Bennett, prestižního dálkového závodu plynových balónů.