Čvc
12
Balónové nebe pod Zvičinou v Hotel pod Zvičinou
Čvc 12 – Čvc 14 celý den
Balónové nebe pod Zvičinou @ Hotel pod Zvičinou

Společnost Principal a Vzduchoplavecká společnost Vás srdečně zvou na Balónové nebe pod Zvičinou.

Přijeďte k nám na pouť. 

Akce se koná mezi 12. – 14. červencem, 2024 v Hotelu pod Zvičinou, v Dolní Brusnici.

Těšit se můžete na balónové nebe s 15 balóny, na cirkusovou performerku Bětku Tichou a její vzdušný tanec na laně, na kapelu Rastafidli Orkestra a pouťové odpoledne nejen se střelnicí!

Srp
20
Út
Czech Balloon Trophy 2024 v Jinřichův Hradec
Srp 20 – Srp 24 celý den
Czech Balloon Trophy 2024 @ Jinřichův Hradec

Vážení soutěžící, vážení návštěvníci,

horkovzdušné balóny mají v České republice i v Jižních Čechách dlouholetou tradici. Létání balónem není jenom let v otevřeném koši a sledování lidí a přírody z ptačí perspektivy, balónové létání je také sport.

Přesnost, taktika, rychlost při rozhodování, odhad počasí a směru větru stejně jako dokonalé ovládání balónu jsou podmínky úspěchu v soutěži. Piloti se snaží co nejpřesněji dosáhnout ředitelem soutěže předem určených nebo dopředu pilotem určených cílů a využít při tom taktických zkušeností a co nejlépe povětrnostních podmínek v různých nadmořských výškách. Při letu je také důležitá spolupráce pilota a navigátora s posádkou na zemi, která poskytuje svému balónu důležité informace pro soutěžní let.

Máme radost, že vás můžeme v roce 2024 opět pozvat do Jindřicha Hradce.. Nádherná příroda, spousta vhodných ploch pro vzlety a přistání jsou předpokladem pro úspěšnou soutěž. V okolí Jindřichova Hradce jsme také s horkovzdušnými balóny před lety při našich setkáních s přáteli založili tradici nočního létání v České republice. Mistrovství ČR v balónovém létání se koná ve spolupráci s městem Jindřichův Hradec a s aeroklubem Jindřichův Hradec.

Kromě vlastní soutěže, ve které se představí přibližně 25 – 30 soutěžních balónů z České republiky a ze zahraničí, připravujeme lety balónů mimo soutěž především vyhlídkové lety přes Jindřichův Hradec a okolí tzv. fiestu a balónové žárovky – noční světelnou show.

Aby se taková událost mohla vůbec uskutečnit, potřebuje hodně podpory. Velké poděkování předem patří našim sponzorům a patronům, všem partnerům a mnoha pomocníkům. Rovněž bychom rádi využili této příležitosti a poděkovali městu Jindřichův Hradec stejně jako Aeroklubu Jindřichův Hradec, Aeroklubu ČR a Českému balónovému svazu za jejich podporu.

Těšíme se na spousty balónů na nebi, mnoho dalších zážitků v Jindřichově Hradci a doufáme, že nás čeká pouze pěkné balónové počasí po celou dobu plánované akce!

Pavel Kostrhun & Daniela Kalná
hlavní organizátoři MR ČR 2024

 

Zář
8
Ne
25th FAI World Hot Air Balloon Championship 2024 (Szeged, Hungary) v Szeged, Hungary
Zář 8 – Zář 14 celý den
Zář
12
Čt
67th Coupe Aéronautique Gordon Bennett 2024 v Munster
Zář 12 – Zář 21 celý den
67th Coupe Aéronautique Gordon Bennett 2024 @ Munster

Za Českou republiku se nominovala posádka v obsazení pilot: Miloš Kovář a copilot: Ondřej Kostrhun. O tom, zda budou vybráni do závodu se teprve dozvíme. Držíme palce ať to vyjde! 🙂

Říj
2
St
Belgium Balloon Trophy 2024 v Vielsalm
Říj 2 – Říj 6 celý den
Belgium Balloon Trophy 2024 @ Vielsalm

The Belgian Balloon Trophy is an open competition, and the joined Belgian and Dutch national championship.
The event takes place in the beautiful Ardennes, with its hilly landscape and lots of meadows.
It is an open competition, and we welcome all pilots worldwide