Czech Balloon Trophy 2024

Kdy:
20.8.2024 – 24.8.2024 celý den
2024-08-20T00:00:00+01:00
2024-08-25T00:00:00+01:00
Kde:
Jinřichův Hradec
Jindřichův Hradec
Czech Republic
Kontakt:
Pavel Kostrhun
Czech Balloon Trophy 2024 @ Jinřichův Hradec

Vážení soutěžící, vážení návštěvníci,

horkovzdušné balóny mají v České republice i v Jižních Čechách dlouholetou tradici. Létání balónem není jenom let v otevřeném koši a sledování lidí a přírody z ptačí perspektivy, balónové létání je také sport.

Přesnost, taktika, rychlost při rozhodování, odhad počasí a směru větru stejně jako dokonalé ovládání balónu jsou podmínky úspěchu v soutěži. Piloti se snaží co nejpřesněji dosáhnout ředitelem soutěže předem určených nebo dopředu pilotem určených cílů a využít při tom taktických zkušeností a co nejlépe povětrnostních podmínek v různých nadmořských výškách. Při letu je také důležitá spolupráce pilota a navigátora s posádkou na zemi, která poskytuje svému balónu důležité informace pro soutěžní let.

Máme radost, že vás můžeme v roce 2024 opět pozvat do Jindřicha Hradce.. Nádherná příroda, spousta vhodných ploch pro vzlety a přistání jsou předpokladem pro úspěšnou soutěž. V okolí Jindřichova Hradce jsme také s horkovzdušnými balóny před lety při našich setkáních s přáteli založili tradici nočního létání v České republice. Mistrovství ČR v balónovém létání se koná ve spolupráci s městem Jindřichův Hradec a s aeroklubem Jindřichův Hradec.

Kromě vlastní soutěže, ve které se představí přibližně 25 – 30 soutěžních balónů z České republiky a ze zahraničí, připravujeme lety balónů mimo soutěž především vyhlídkové lety přes Jindřichův Hradec a okolí tzv. fiestu a balónové žárovky – noční světelnou show.

Aby se taková událost mohla vůbec uskutečnit, potřebuje hodně podpory. Velké poděkování předem patří našim sponzorům a patronům, všem partnerům a mnoha pomocníkům. Rovněž bychom rádi využili této příležitosti a poděkovali městu Jindřichův Hradec stejně jako Aeroklubu Jindřichův Hradec, Aeroklubu ČR a Českému balónovému svazu za jejich podporu.

Těšíme se na spousty balónů na nebi, mnoho dalších zážitků v Jindřichově Hradci a doufáme, že nás čeká pouze pěkné balónové počasí po celou dobu plánované akce!

Pavel Kostrhun & Daniela Kalná
hlavní organizátoři MR ČR 2024